OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: +420 602 651 501 | radek@realitybenes.cz

Důvěřujte a prověřujte...

... my prověřujeme nemovitosti

Napadlo Vás někdy jak dlouhý se seznam položek, které je vhodné zkontrolovat při prodeji, koupi, stavbě nebo rekonstrukci  nemovitosti? 

Zcela jistě je o několik položek delší, než si umíte představit, pokud nejste stavař, právník, projektant, referent stavebního úřadu, odboru plánování, dopravy a životního prostředí a zkušený makléř v jedné osobě.

Ani já nejsem super makléř složený z několika odborníků. Mám však mnohaletou zkušenost v oboru přípravy staveb a mám za sebou tým osvědčených specialistů. Společně bychom dali dohromady několik desítek let zkušeností. Pokud má stavební pozemek nějakou vadu nebo skrývá rizikovou záležitost, tak ji nejspíš dokážu objevit a vím kam se mám obrátit, abychom ji mohli společně vyřešit. 

Mé služby nejsou zdarma, ale nejsou ani tak drahé, aby si je nemohl dovolit ten, kdo to se svou nemovitostí myslí vážně. 

Předsmluvní odpovědnost při prodeji nemovitosti

Víte, že není podstatné jakým způsobem prodáváte či pronajímáte svoji nemovitost, ale jaké informace již během nabídky poskytujete?

Ať už prodáváte nebo pronájímáte jakoukoliv nemovitost prostřednictvím makléře, inzertního portálu nebo jednoduše sami mezi známými, máte zákonem předepsané infromace, které máte povinnost připravit ještě dříve, než uzavřete rezervační, kupní nebo nájemní smlouvu. Nepodléhejte falešnému dojmu, že "ostatní to také nedělají". Dělají, ačkoliv to není na první pohled zjevné. Nebo opravdu nedělají, ale tím jak moc se jim to nevyplatilo, už se veřejně nepochlubí. Vlastnické právo je spojené s mnoha povinnostmi a pokud si jich sami nejste plně vědomi, obraťte se na odborníky. Porušení povinností je velmi drahé. Například jen pokuta za chybějící průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) je přibližně 15x až 20x vyšší, než cena za jeho vypracování. Opravdu si myslíte, že se vyplatí ignorovat zákon č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií? Kontrola ze strany Státní energetické inspekce je při tom velmi jednoduchá. Kontrolu provede i zpětně tzv. "od stolu", vůbec nemusí do terénu a prohlížet nemovitost. A zpětně už bohužel neexistující PENB nepředložíte. Představa, že stačí do nabídky napsat kategorii "G", je bohužel velmi drahý mýtus, přestože tuto nefunkční kličku používají i někteří makléři.

Nevíte kde se můžete zeptat a poradit? Zeptejte se mě!