OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: +420 602 651 501 | radek@realitybenes.cz

Na trhu s nemovitostmi včetně jejich financování a v oboru přípravy staveb developerských projektů působím od roku 2003. Do roku  2016 jsem spolupracoval především se společností CANABA Development. Nyní jsem aktivním členem realizačního týmu unikátních pasivních domů Zelený Zlonín ve společnosti McFALL Development. Od roku 2016 se nemovitostem věnuji především jako realitní makléř pod značkou největší realitní skupiny v síti RE/MAX - RE/MAX G8 Reality a od roku 2021 jsem znovu spojil nabídku mých finančních a realitních služeb se zázemím finanční skupiny Broker Consulting.  

Spolupracuji především s developery a soukromými investory. Postarám se o potřeby klienta spojené s nemovitostmi, ať už jde o prodej, koupi nebo výstavbu. 

Každá stavba, ať už je malá nebo velká, si zaslouží pozornost a ze strany úřadů vyžaduje podobné množství papírů, vyjádření a  všelijakých povolení.  

Prodej

Při prodeji nemovitosti zajišťuji pro prodávající i pro kupující právní servis, finanční poradenství, inzerci a propagaci nemovitosti a veškeré úkony spojené s převodem nemovitosti nebo Vám poradím - Jak na to.

Makléř na Vaší straně

Zastupuji kupující při vyjednání s prodávajícím nebo zprostředkovatele. Provedu Vás bezpečně celým obchodním případem. Vyberte si zda Vám budu krýt záda v pozadí, radit a konzultovat nebo zda mě pošlete do přední linie, k vyjednávacímu stolu.

Stavba

Při plánování výstavby zajišťuji potřebná  povolení a vyjádření dle stavebního zákona a speciálních právních předpisů - podklady od vlastníků, správců a provozovatelů technické infrastruktury, územních samosprávných celků, úřadů územního plánování, potencionálních účastníků řízení, dotčených orgánů státní správy, katastrálních úřadů atp.

Pozemky vhodné ke stavbě posoudím z pohledu územního plánu a zajistím komplexní projednání s účastníky státní správy i samosprávy.

Zajístím u ověřených dodvatelů geologický průzkum, geodetické zaměření pozemku, měření radonu a hluku podle požadavků hygienické stanice.

Zkoordinuji projektovou dokumentace a obstarám podklady k získání územního rozhodnutí, územního souhlasu, stavebního povolení, ohlášení stavby a následně kolaudace.

Poradna

Poradím „jak přežít stěhování“, postavit dům, vybrat pozemek, financovat nákup nemovitosti, prodat či pronajmout.

Nevíte jak? Zeptejte se mě! Radím zdarma, pracuji za provizi.

Proč to dělám?

Za každým prodejem nemovitosti i za každou stavbou se skrývá lidský příběh.

A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř, ani stavebník. 

Radek Beneš - makléř

Je důležitější dělat správné věci, než jen dělat věci správně. 

Hra pro Tebe 

logo HRA Pro Tebe www.hraprotebe.cz

Nejdůležitější věci na světě nejsou věci. Proto se také věnuji vzdělávání dětí. Do projektu Hra pro Tebe si vybírám kurzy pro děti, ve kterých vidím smysl a chci se jich osobně účastnit.

Jsem lektorem Malé technické univerzity - www.mtuni.cz, která v sérii hravých setkání budí zájem dětí o technické obory.

Lekce jsou určené pro předškoláky a malé školáky. Naučí se v nich z kostiček oblíbené značky postavit město a nakreslit mapu, zjistí jak se staví věž, která nespadne, postaví si most, který udrží i dospělého člověka, pochopí jak funguje elektrárna, čistička odpadních vod, těžba ropy a plynu, naučí se číst v technické výkresu a zavedou do domečku vodovod, kanalizaci, elektřinu i plyn.

Dále jsem certifikovaným lektorem programu MISP (Massage in Schools Programe) - Masáže do škol - www.misa-cz.com a členem asociace MISA.

Program MISP je jednoduchý a efektivní nástroj ke zlepšení kvality života dětí nejen školách. Jeho záměrem je dát dětem šanci zažít pečující dotek naprosto bezpečnou formou a funguje dobře i jako prevence šikany. Jeho absolventi prostě nemají potřebu se někoho dotknout tak, že ho praští.

Proč to dělám?

Odpověď Janusze Korczaka, autora kniha "A vioce for the Child" to vystihuje přesně:

„Děti nejsou lidé zítřka, ale lidé dneška. Mají právo být brány vážně. Mají právo, aby se s nimi jednalo láskyplně a s respektem, jako se sobě rovnými. Mělo by jim být umožněno vyrůst v kohokoli, kým se mají stát – neznámý člověk uvnitř každého z nich je nadějí budoucnosti.“

A také protože jsem otcem tří dětí. Při hledání smyslu života, nejen toho mého, ale obecně života na Zemi, jsem díky nim na ten smysl přišel. Tak proto!

Radek Beneš - lektor

Pakliže jste dočetli až sem, máte můj obdiv a děkuji Vám. Zajímá Vás cokoliv dalšího? Neváhejte mě kontaktovat. Rád se s Vámi sejdu u šálku horké kávy nebo voňavého čaje.

K poradenství používám metodu „ZSR“, tj. „Zdravý selský rozum“ a radím stejně dobře prodávajícím i kupujícím.